De Spaanse Costa's hebben te kampen met buitengewoon gewelddadige bendes die vooral oudere mensen overvallen. De regering stuurt daarom 367 extra medewerkers van de militaire politie Guardia Civil naar Catalonië om de politie bij te staan.
Geweld
De Spaanse premier Zapatero heeft laten weten dat de eerste groep van 264 leden van de Guardia Civil zaterdag naar Catalonië wordt gestuurd. Ze gaan werken vanuit Tarragona en Barcelona, meldt de krant
El País.
Inwoners van Catalonië verwijten de autoriteiten dat tot dusver te weinig actie is ondernomen tegen de bendes. Afgelopen zaterdag ontstond grote opschudding toen vijf gemaskerde mannen binnendrongen in het huis van de 55-jarige Roser Nogués en de 60-jarige Joan Borràs in de buurt van Tarragona. De overvallers mishandelden de twee en sneden een stuk van een oor van Borràs af, met het doel geld los te krijgen. Het stel had echter geen contanten in huis.
Overvallen
De autoriteiten hebben dit jaar in Catalonië tot dusver 25 gewapende overvallen op buitenhuizen geregistreerd. De autoriteiten en de bewoners, onder wie veel oudere buitenlanders, zijn niet zozeer veronrust door het aantal overvallen. Het is vooral het geweld dat zorgen baart. Minister Alfredo Pérez Rubalcaba zei tegen
El País dat de kwestie op het gebied van veiligheid na het terrorisme inmiddels de belangrijkste prioriteit heeft.
De politie houdt een Roemeense bende voor de meeste overvallen verantwoordelijk. Ook Kosovaarse en Colombiaanse criminelen zijn aan de Costa's actief.
bron :
Het Laatste Nieuws