Een Zweedse rechtbank heeft vandaag geoordeeld dat de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair niet verplicht is om een schadevergoeding te betalen aan een stel, dat in België gestrand was nadat hun vlucht geannuleerd werd vanwege de hevige mist.
"Ryanair heeft het bewijs geleverd dat de vlucht geannuleerd werd wegens uitzonderlijke omstandigheden", aldus het hof van beroep, dat oordeelde dat Rune en Eva-Marie Brännström enkel aanspraak kunnen maken op een compensatie van 322 kroon (30 euro) voor de terugbetaling van de vliegtuigtickets.
Daarmee wordt een uitspraak ongedaan gemaakt van de rechtbank in eerste aanleg, dat Ryanair veroordeelde tot het betalen van een schadevergoeding van 2.325 kroon (236 euro) aan elk van de twee klagers.
Plaatsen op ander vliegtuig aangeboden
Ryanair had hen plaatsen op een ander vliegtuig aangeboden - twee dagen later - en betaalde ook de tickets terug. Maar de reizigers kregen geen compensatie, of een vergoeding voor de hotel- of restaurantkosten.
Het paar, dat geen twee dagen kon wachten, wees het voorstel van de luchtvaartmaatschappij af en keerde op eigen kosten naar huis terug, met behulp van een taxi, een trein en een huurauto. (afp/ka)
bron :
Het Laatste Nieuws